Valaron ZME 0853 NS - 180 kg


Valaron ZME 0853 je ve vodě emulgovatelný koncentrát kovoobráběcí kapaliny pro všeobecné obrábění. Díky svému speciálně zvolenému nejvyššímu stupni emulgačního systému a použitím speciálních mazacích přísad, je produkt velmi univerzální.  Je vyráběn na bázi jakostních základových olejích s nízkým obsahem aromatických sloučenin a optimalizovaná formulace neobsahuje kyselinu boritou ani aminy.

Emulze z emulzního oleje Valaron ZME 0953 je velmi stabilní a dlouhodobě si udržuje stabilní technologické vlastnosti a má i díky vysokému podílu minerálních olejů velmi dobrou mazací schopnost. Emulze je velmi stabilní při tvrdosti vody v rozsahu 10°dH až 25°dH ale je stabilní a plně funkční i při velmi vysoké tvrdosti vody – až do 60°dH (1080 ppm nebo 10,7 mmol). Pro správné fungování emulze nedoporučujeme mísit s jinými typy emulzí, a pokud se mají projevit a uplatnit všechny výhody tohoto produktu, je nutné před použitím řádně vyčistit systém.

Emulze je vhodná pro běžné operace třískového obrábění a broušení širokého spektra materiálů – ocelí různých typů, litin, hliníku a mědi, pro obrábění všemi druhy řezných nástrojů. Pro své optimalizované širokopásmové vlastnosti je v také vhodná pro obrábění, mazání a chlazení dalších materiálů například je vhodná pro mazání nůžek pro střihání horkého tekutého skla.  

Správná příprava čerstvé emulze je zajištěna pomalým nalitím koncentrátu do vody za stálého míchání. Alternativně mohou být použity automatická směšovací zařízení.

Doporučená koncentrace je závislá na aplikaci a materiálech, které mají být obráběny. Obecně lze doporučit koncentrace v rozsahu 4-12%. Standardní provozní koncentrace je 6% objemově (broušení a obrábění 4-6%, závitování 6-12%, hrubování 6-8%)

Koncentrace emulze při používání mohou být kontrolovány pomocí refraktometru. Při použití emulze na obrábění hliníku, mědi a jejich sloučenin doporučujeme odzkoušení pro zamezení obtíží při obrábění a tvorbě skvrn na obrobcích.

Emulzi je možné v širokém strojovém parku a je vhodná pro klasické jednotlivé obráběcí stroje, obráběcí centra i centrální systémy řezných kapalin.

Ceník balení

Zboží běžně expedujeme do 2 pracovních dní

ProduktBaleníCenaMnožstvíVložit

Poznámka: Veškeré ceny jsou v Kč a jsou určeny maloodběratelům

Máte otázku ohledně tohoto produktu? Kontaktujte nás.

Obchodní podmínky